Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Činnosť nášho terapeutického stacionára psychiatrickej kliniky

Náš psychiatrický - terapeutický stacionár sa venuje intenzívnej liečbe duševných a psychosomatických porúch dospelých (s výnimkou akútnych organických) formou parciálnej hospitalizácie. Cez deň teda pacienti dochádzajú z domu na terapeutické programy, prespávajú doma. Ide o individuálnu a /alebo skupinovú psychoterapiu, párovú terapiu, sociálnu prácu, ergoterapiu, arteterapiu, podľa individuálnej indikácie aj psychofarmakoterapiu.

 

Čo zahŕňa jeho činnosť Vám porozpráva jeho lekár MUDr. Daniel Ralaus.

https://www.youtube.com/watch?v=dfiJ9MFt0jk

Vedúci lekár stacionára: MUDr. Daniel Ralaus

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 168, 0940/510 371 (na pevnej telefónnej linke môže volajúci zanechať odkaz)
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Lokalizácia: stacionár sa nachádza v budove FRO (ambulantná časť) na 2. poschodí.
Na mape areálu č. 34 (mapa areálu).

Ordinačné hodiny: denne počas pracovných dní  7:00 - 15:30 hod.

V súčasnosti poskytujeme konzultácie osobné, telefonicky aj prostredníctvom elektronickej komunikácie (napr. zoom, webex, skype, príp. iné)

 

Úloha denného psychiatrického stacionára:

 • Psychiatrické vyšetrenia, najmä v súvislosti s plánovaním psychoterapie.
 • Psychoterapeutické programy využívajú integrovaný psychoterapeutický prístup založený na psychodynamickom základe, ale uplatňujú aj prístupy kognitívno– behaviorálnej terapie (napr. expozičný nácvik, asertívny tréning).
 • Nácvik relaxačných techník – autogénny tréning, Jacobsonova progresívna relaxácia.
 • Špecializovaná psychoterapeutická liečba psychotraumaticky podmienených syndrómov (posttraumatická stresová porucha) vrátane spracúvania traumy pomocou očných pohybov - EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing)
 • Z hlbinných/psychodynamických prístupov sa o.i. uplatňuje hlbinno – interakčný model skupinovej psychoterapie, na tému orientovaná interakcia, práca so snami, katatýmno-imaginatívna psychoterapia, koncentratívna pohybová terapia.
 • Systemický prístup k párovým a rodinným problémom a konfliktom.
 • Trvanie skupinového programu pre pacientov s depresiami aj pre pacientov s neuroticko-psychosomatickými symptómami je 8 až 12 týždňov.
 • Ostatné skupinové programy nie sú časovo ohraničené.


 


Špecifické programy sú vypracované pre pacientov:

 • S neurotickými, adaptačnými, psychosomatickými poruchami, vrátane porúch osobnosti. Trvanie skupinového programu 8-12 týždňov, možnosť pokračujúceho doliečovania vo forme ambulantnej skupinovej alebo individuálnej psychoterapie.
 • Pre pacientov s depresívnou epizódou alebo recidivujúcou depresiou – interpersonálna psychoterapia, psychoedukácia a osvojovanie si nových kognitívnych a behaviorálnych stratégií za účelom redukcie symptómov, stabilizácie remisie a zníženia rizika relapsov. Trvanie skupinového programu je 8-12 týždňov, možnosť pokračujúceho doliečovania vo forme ambulantnej skupinovej alebo individuálnej psychoterapie.
 • Pre pacientov s ochoreniami z okruhu schizofrénie – psychoedukácia, podporná psychoterapia, psychoedukácia príbuzných. Program  je dlhodobý.
 • Ergoterapeutický a podporne psychoterapeutický program pre pacientov s chronickými poruchami za účelom podpory, rozvinutia zdravého potenciálu a znižovania rizika relapsov.
 • Nácvik relaxačných, stabilizačných a sebapodporných techník skupinovou formou.

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631