Pacient

Pred nástupom na plánovanú operáciu je povinný test na ochorenie COVID-19

Pacienti nastupujúci na plánovanú hospitalizáciu, operáciu či zákrok vo Fakultnej nemocnici Trenčín sú povinní preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín odo dňa jeho absolvovania.

Test na COVID-19 je bezplatný na základe žiadanky, ktorú pacientovi vystaví lekár. Pacient sa na vyšetrenie objedná formou webstránky www.korona.gov.sk.

Na stránke www.korona.gov.sk kliknite na možnosť „Požiadať o vyšetrenie“ a následne „Mám záujem o vyšetrenie“ – vyberiete typ vyšetrenia „Mám záujem o PCR testovanie“. Vyplníte formulár požadovanými údajmi a v časti „Vyberte do akej skupiny patríte“ zvoľte – „Idem na predoperačné vyšetrenie“ a zadáte dátum operácie.

Na test je potrebné priniesť žiadanku od lekára.

Výsledok testu predloží pacient pri príjme v tlačenej forme, resp. sa preukáže valídnou SMS správou.

 

Pacienti, ktorí budú hospitalizovaní v našej nemocnici si so sebou prinesú:

  • občiansky preukaz,
  • preukaz poistenca,
  • zdravotnú dokumentáciu,
  • odporučenie na hospitalizáciu (neplatí v prípade akútneho stavu),
  • röntgenové snímky z posledných vyšetrení,
  • doklad o PN, ak Vám bol vystavený ošetrujúcim lekárom,
  • ak ste v evidencii Úradu práce, tak príslušný doklad, ktorý úrad vystavil.

Počas hospitalizácie budete potrebovať tiež domácu obuv, župan, pyžamo, toaletný papier, hygienické potreby, uterák, lieky, ktoré užívate pri chronických ochoreniach. (informujte o tom prosím ošetrujúceho lekára). Počas Vašej liečby Vám poskytneme len lieky naordinované na oddelení/klinike, kde budete hospitalizovaný.

Mobilný telefón sa nesmie používať na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS), na rádiologickom oddelení, na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny a na ďalších vyznačených miestach, kde by mohol ohroziť správny chod životne dôležitých prístrojov.

Podľa možnosti si do nemocnice neberte veľký finančný obnos, zlato a iné cennosti, deťom neodporúčame priniesť si mobilné telefóny.
Ak máte pri sebe niečo z uvedeného zoznamu, je vhodné uložiť cenné predmety a peniaze do trezoru. Informácie Vám podajú sestry jednotlivých oddelení/kliník.

Hospitalizovaných pacientov môžu príbuzní navštíviť v čase návštevných hodín.

V prípade epidemiologického výskytu ochorení v regióne (napr. pri vyhlásení chrípkovej epidémie) Vás prosíme rešpektovať zmenu resp. zákaz návštev.

Stravovanie počas hospitalizácie v našej nemocnici majú pacienti zabezpečené celodenne. V prípade, že lekár určí špeciálnu diétu, bude jej Vaša strava prispôsobená.

V areáli nemocnice platí zákaz fajčenia.

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155

Objednávka PCR testu

Objednanie

Kontrola stavu platby

 

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

© 2022 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631