Dar od Považskej cementárne, a.s. Ladce

Srdečne ďakujeme Považskej cementárni, a.s., Ladce, ktorá na naše Oddelenie klinickej biochémie, hematológie a mikrobiológie darovala špičkový mikroskop ZEISS Axiolab 5.
Tento mikroskop s LED osvetlením v prechádzajúcom svetle so svetlým poľom s digitálnou kamerou Axiocam 208 color so 4K rozlíšením pre živý obraz bude slúžiť na mikroskopovanie krvných náterov, hodnotenie celého spektra fyziologických a patologických populácií krvných buniek pri diagnostike hematologických ochorení. Taktiež bude nápomocný pri hodnotení cytológie mozgomiechového moku. Kamera a prenos reálneho obrazu na monitor, spolu s možnosťou vytvárať elektronickú knižnicu obrazov, umožňuje využitie pri edukácii nielen laborantov, ale aj študentov a lekárov v predatestačnej príprave.