Fungovanie APS pre deti a dorast od 1.7.2024

Vážení rodičia,

dňom 1.7.2024 sa skracuje ordinačný čas Ambulancie pevnej pohotovostnej služby pre deti a dorast, a to do 20:00 hod..
Súbežne od uvedeného dátumu do našej APS pre deti a dorast pribudnú detskí pacienti z okresu Nové Mesto nad Váhom.
Na základe uvedeného sme dočasne, na tri mesiace, pristúpili k posilneniu našej APS pre deti a dorast ambulantným spádovým pediatrom do 22:00 hod..
Prírastok detských pacientov z iných okresov bude znamenať :
pre nás: vyšší počet ošetrených pacientov
a pre Vás: dlhšia čakacia doba na vyšetrenie v prípade, že dieťa nejaví akútne zhoršený závažný zdravotný stav

V praxi to znamená, že v prípade, že Vaše dieťa nejaví známky akútne zhoršeného zdravotného stavu, vyšetríme Vás, avšak v zmysle vstupnej triáže, budete musieť čakať, nakoľko prednosť majú závažné, akútne stavy detí.
Touto cestou by sme Vám chceli opätovne zdôrazniť, že APS nesupluje ambulantného obvodného pediatra!
Slúži výlučne pre detských pacientov, ktorým sa akútne zhoršil zdravotný stav, mimo ordinačných hodín ich zmluvného ambulantného pediatra.
Plne rozumieme Vašim obavám o zdravie svojich detí, preto v prípade, že si nie ste istí, kedy je vhodné čakať, alebo nečakať a prísť na APS, môžete navštíviť portál www.pediatridetom.sk kde nájdete jasné inštrukcie, ako si poradiť, keď s Vašim dieťaťom začne byť niečo v neporiadku.
Podľa vekových kategórií, si na základe príznakov preveríte závažnosť zdravotného stavu Vášho dieťaťa a nájdete rýchle inštrukcie.
Web je koncipovaný odbornou pediatrickou spoločnosťou - záštitu nad stránkou prevzala Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti Slovenskej lekárskej spoločnosti, ktorá je odbornou spoločnosťou pre ambulantnú (primárnu) pediatrickú starostlivosť.

Samozrejme, že Vám nenahradí samotného lekára, slúži iba ako uistenie, či už je čas navštíviť Ambulanciu pevnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v našej nemocnici.
Alebo Vám pomôže vyhnúť sa návšteve našej APS s neopodstatneným čakaním na vyšetrenie a na nasledujúci deň navštívite Vášho zmluvného odborného pediatra, ktorý dôkladne pozná celkový zdravotný stav Vášho dieťaťa.

V prípade, že je pacient hospitalizovaný, neplatí žiaden poplatok (ako aj v ďalších zákonom stanovených prípadoch).

Štandardný poplatok za návštevu APS je 2€.
Štandardný poplatok za návštevu ÚPS je 10€.

Vopred Vám ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie!