Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Nová metóda liečby prostaty na našom urologickom oddelení - REZUM

Benígna hyperplázia prostaty (BPH) vedie k zväčšeniu prostaty u približne 50% mužov vo veku menej ako 60 rokov a až 90% mužov vo veku 85 % rokov.
Zväčšená prostata môže tlačiť na močovú trubicu a znížiť prietok moču z močového mechúra. V niektorých prípadoch spôsobuje úplnú obštrukciu močových ciest.
Najčastejšími príznakmi BPH sú slabý až prerušovaný prúd moču, nutkanie na močenie, časté močenie a nočné močenie.
Liečba BPH zahŕňa úpravu životosprávy, farmakoterapiu a v prípade nedostatočného efektu konzervatívnej liečby, chirurgickú liečbu.
Na Urologickom oddelení Fakultnej nemocnice Trenčín poskytujeme kompletné spektrum chirurgickej liečby benígnej hyperplázie prostaty od transuretrálnej resekcie prostaty, transuretrálnej vaporizácie prostaty, holmium laserovej enukleácie prostaty, transvezikálnej enukleácie prostaty až po najnovšiu miniinvazívnu liečbu BPH - metódu REZUM.
 
REZUM je najnovšia a najmenej invazívna metóda liečby nezhubného zväčšenia prostaty (BPH). Lekár pri nej pacientovi zavedie cez močovú trubicu aplikátor REZUM a pod optickou kontrolou aplikuje vodnú paru do zväčšených lalokov prostaty. Keď sa vodná para kondenzuje späť do kvapalného skupenstva, uvoľní sa tepelná energia, ktorá vedie k odumretiu prostatických buniek a zmenšeniu prostaty.
Zákrok sa realizuje v lokálnej anestéze alebo analgosedácii, trvá cca 10 minút a 2 hodiny po zákroku pacient môže ísť domov. Pacientovi je po zákroku zavedený permanentný katéter na týždeň, k zlepšeniu príznakov dochádza po 4-6 týždňoch.
 
Naše Urologické oddelenie je certifikovaným pracoviskom k realizácii metódy REZUM.
 
Ak máte záujem o konzultáciu alebo liečbu metódou REZUM, napíšte nám mail, sms, prípadne nám zavolajte.
Kontakty:
 
  • email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • tel: 0903513950

 

 

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631