Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

NOVINKA NA NAŠEJ OČNEJ KLINIKE

 
Naša Očná klinika vo FN Trenčín rozširuje možnosť laserovej liečby glaukómu
 (zeleného zákalu) pomocou nového špeciálneho laserového prístroja Laser TANGO.
Tento prístroj nám umožňuje vykonávať nasledovné zákroky:
  • Selektívna laserová trabekuloplastika (SLT):
Je možnosť liečby zvýšeného vnútroočného tlaku u glaukómu s otvoreným uhlom. Používa nízkoenergetické laserové žiarenie, ktoré selektívne mení bunky „sieťoviny“ komorového uhla obsahujúce melanín, tým upravuje odtok vnútroočnej tekutiny a znižuje vnútroočný tlak.
  • YAG laserová iridotómia
Glaukómový záchvat je stav vyžadujúci neodkladnú liečbu. Modernou a na našom pracovisku štandardnou liečbou je YAG laserová iridotómia. Patrí k najčastejšie používaným zákrokom pri liečbe glaukómu s úzkym uhlom. Zlepšuje prietokové pomery vnútroočnej tekutiny v prednom segmente oka. Vykonáva sa aj ako prevencia glaukómového záchvatu u pacientov s diagnostikovaným glaukómom s úzkym uhlom.
 
Zákroky sú plne hradené zo zdravotného poistenia pacienta.
 
Po vyšetrení všeobecným oftalmológom s odporučením ku konzultácii na operáciu zeleného zákalu sa môže pacient objednať na našu glaukómovú ambulanciu
na tel. čísle : 032 6566 425

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631