Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Prečo stále čakáte na termín očkovania, hoci ste sa už dávno prihlásili do Čakárne?

Toto je jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávame.


Termín z Čakárne neprichádza hneď po registrácii, ale až vtedy, keď sa dostanete na rad. Koľko to bude trvať závisí od toho, koľko ľudí starších od vás sa hlási, alebo bude hlásiť na očkovacie centrá, na ktoré ste sa prihlásili.
Termíny sa prideľujú podľa veku. Ľudia, ktorí sa zaregistrovali do Čakárne neskôr ako vy, ale sú starší, dostanú termín skôr ako vy. Najpravdepodobnejší dôvod, prečo vám doteraz neprišiel termín, je to, že v Čakárni bolo na vami vybrané očkovacie miesta registrovaných ešte stále dosť ľudí starších, ako ste vy. Ku dňu 20.4. bolo v Čakárni dokopy 161 521 ľudí.


Ako je však možné, že vidíte 40-tnikov, ktorí sa očkujú skôr ako vy?
Je to tým, že podľa aktuálne platnej očkovacej stratégie sa vakcínou od AstraZeneca očkujú ľudia vo veku 40 - 59 rokov a vakcínami od Pfizer alebo Moderny ľudia nad 60 rokov.
Dopyt po očkovaní vakcínou AstraZeneca bol vo viacerých regiónoch nižší, a preto sa mnohí aj relatívne mladí ľudia dostali na rad pomerne rýchlo. Dopyt po očkovaní vakcínou Pfizer alebo Moderna je vyšší, preto je pravdepodobné, že v Čakárni pred vami bolo ešte dosť ľudí v kategórii nad 60 rokov, ktorí sú starší ako vy.
Ďalšie dôvody, pre ktoré ste doteraz nemuseli dostať termín, môžu byť, že ste si vybrali len jedno vakcinačné centrum, alebo mohli byť na vine technické problémy počas prvých dní spustenia Čakárne, o ktorých sme už viackrát informovali. Ak ste sa registrovali len na jedno vakcinačné centrum, alebo ste registráciu urobili počas prvých dní od spustenia Čakárne, odporúčame registráciu upraviť a pridať si v nej ďalšie očkovacie centrá.
V súčasnosti očakávame väčšie dodávky vakcín od Pfizeru a pracujeme na zavedení noviniek do Čakárne, aby sa proces očkovania zrýchlil ešte viac.

Ďakujeme za trpezlivosť a ceníme si váš záujem o očkovanie!

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631