Voda v našej nemocnici je pitná a nezávadná

Vážení priaznivci, sledovatelia našej nemocnie,

v poslednom období médiami často rezonovala téma výskytu vodovodnej baktérie Legionella vo Fakultnej nemocnici Trenčín.

Radi by sme Vám preto dali do pozornosti informáciu, ktorú zverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva si sídlom v Trenčíne - inštitúcia, ktorej primárnym poslaním je ochrana, podpora a rozvoj nášho - verejného zdravia.

Zo zverejneného stanoviska si dovoľujeme citovať, predovšetkým pre Vás - našich pacientov a návštevníkov, podstatnú informáciu, s cieľom vyvrátiť Vaše obavy a upokojiť verejnú mienku šírenú o našej nemocnici:... "je potrebné poukázať na fakt, že k dnešnému dňu neboli zaznamenané žiadne prípady ochorení spôsobených Legionella spp. u pacientov a personálu FN Trenčín v súvislosti so zdravotníckym zariadením. Prípady ochorení s etiológiou Pseudomonas aeruginosa sú bežne hlásené, nakoľko ide o najčastejší patogén spôsobujúci nozokomiálne nákazy u pacientov. Avšak ani jeden prípad (z celkového počtu 16 prípadov v roku 2023) nebol v asociácii s pitnou vodou" a "Vo vzorkách pitnej vody odobraných vo FN Trenčín nebola zistená prítomnosť Legionella."

Celé znenie stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne si môžete prečítať tu:

Stanovisko RÚVZ Trenčín k sledovaniu vybraných ukazovateľov v pitnej vode a teplej vode z Fakultnej nemocnice Trenčín

Čo je to Legionella?