Kontakty

MUDr. Miroslav Širila
032 6566 396

Monika Hederváriová
032 6566 396

Oddelenie - sestry
032 6566 397

Príjmová ambulancia
032 6566 395

Angiologická ambulancia 2
032 6566 236

Izba lekárov
032 6566 396

Angiologické oddelenie


 

Charakteristika a zameranie oddelenia
Angiologické - cievne oddelenie je pracovisko zamerané na diagnostiku a liečbu ochorení ciev. 
Zaoberá sa liečbou pacientov s ischemickou chorobou dolných končatín, ochoreniami renálnych, karotických tepien i tepien horných končatín, ako aj intervenčnou liečbou ochorení žilového systému.
Súčasťou liečby žilových ochorení je aj mininvazívne nebolestivé odstraňovanie kŕčových žíl – varixov najmodernejšími metódami ( Clarivein katéter, RFA – rádiofrekvenčná ablácia). 
V spolupráci s RDG oddelením na intervenčnej sále vybavenej angiografom s možnosťou 3D rekonštrukcie ciev sa vykonáva široké spektrum periférnych vaskulárnych nekardiálnych intervencií (PTA – perkutánna transluminálna angioplatika, implantácia stentov, zavádzanie Permcathov, kaválnych filtrov a iné).
Pracoviskom prvého kontaktu je angiologická ambulancia vybavená moderným ultrasonografickým prístrojom. Slúži aj ako konziliárna ambulancia na vyšetrenie pacientov z iných oddelení či pacientov s akútnym angiologickým ochorením.
Samotné oddelenie má kapacitu 10 lôžok ( 5 mužských a 5 ženských), z ktorých dve sú monitorované a je situované na 2.poschodí chirurgického pavilónu FN v Trenčíne. 


Personálne obsadenie:


Primár: MUDr.Miroslav Širila

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 396
email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lekári: MUDr.Tomáš Podpera, MUDr.Marek Šumaj, MUDr.Adriana Cibíková, MUDr.Eduard Sirotný

Vedúca sestra: Monika Hederváriová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 396
email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ďalšie kontakty:

Angiologické oddelenie - lôžková časť: 032 6566 397

 

Angiologická ambulancia II.  1. a 2. poschodie

 

Objednávanie pacientov na vyšetrenie:  0948 271 524 - pacientov prosíme volať na objednanie v pracovné dni po 14:00hod.!!!


Ambulancia poskytuje kompletnú diagnostickú, liečebnú starostlivosť a edukáciu pacientov s ochorením artériového a venózneho systému. Využíva modernú diagnostickú techniku vrátane usg vyšetrenia ciev s farebným mapovaním, čo okrem iného umožňuje včasnú diagnostiku a liečbu arteriosklerotických zmien na cievnom riečisku. Zameriava sa aj na prevenciu a liečbu kŕčových žíl /varixov/ zápalov žíl a trombózy.


V rámci činnosti angiologickej ambulancie sú realizované:

  • komplexné klinické angiologické vyšetrenie

  • USG vyšetrenie žilového riečiska dolných končatín (vhodné pri podozrení na žilovú trombózu, kŕčových žilách, vredoch predkolenia, opuchoch dolných končatín), vyšetrenie žíl horných končatín vrátane hlavných žilových kmeňov krku a trupu

  • USG vyšetrenie artériového riečiska dolných končatín slúži k diagnostike zúžení či uzáverov tepien dolných končatín (vhodné u pacientov diabetikov, fajčiarov, u pacientov s bolesťami dolných končatín vznikajúcich pri chodzi)

  • USG vyšetrenie brušnej tepny slúži k diagnostike aneuryziem abd.aorty (vhodné u pacientov fajčiarov nad 60 rokov)

  • USG vyšetrenie obličkových tepien (vhodné u pacientov s dlhodobo zle stabilizovaným krvným tlakom)

  • USG vyšetrenie extrakraniálnych mozgových ciev (prevencia cievnej mozgovej príhody, stavy po cievnej mozgovej príhode)

  • USG vyšetrenie dialyzovaných pacientov s AV fistulami resp. zhodnotenie arteriového a venozneho riečiska horných končatín pred našitím AV fistuly.

V prípade nutnosti doplnenia ďalších vyšetrení k spresneniu diagnózy je pacient lekárom poučený a následne objednaný na dalšie diagnostické vyšetrenia, ako je DSA (digitálna subtrakčná angiografia) vyšetrenie, MR, CT angiografiu. Po stanovení diagnózy je pacient lekárom oboznámený so svojím ochorením, poučený o možnostiach liečby ako aj prevencie vzniku komplikácií a v prípade potreby konzultovaný na vyššom pracovisku (e-mailom resp. telefonicky).

Angiologická ambulancia II. - 1. poschodie

Lekár: 
MUDr. Miroslav Širila

Zdravotná sestra: 
Bc. Martina Antolíková

Kontaktné údaje: 

Telefón: 032 6566 236
E-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

            Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ordinačné hodiny:

 deň

ordinačné hodiny

 Pondelok   7:00 - 15:30
 Utorok

  7:00 - 15:30

 Streda   7:00 - 15:30
 Štvrtok   7:00 - 15:30
 Piatok   7:00 - 15:30

Lokalizácia:Ambulancia sa nachádza na 1. poschodí chirurgického pavilónu. Na mape areálu č.6. (mapa areálu).

Angiologická ambulancia II. - 2. poschodie

Lekár: 
MUDr. Marek Šumaj

Zdravotná sestra: 
Bc. Linda Bernátová

Kontaktné údaje: 

Telefón: 032 6566 395
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

            Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ordinačné hodiny:

 deň ordinačné hodiny 
 Pondelok  7:00 - 15:30
 Piatok  7:00 - 15:30

Lokalizácia:Ambulancia sa nachádza na 2. poschodí chirurgického pavilónu. Na mape areálu č.6. (mapa areálu).

Príjmová a konziliárna ambulancia: 032 6566 395

 
 

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155

Objednávka PCR testu

Objednanie

Kontrola stavu platby

 

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

© 2022 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631

Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.