Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Kontakty

Oddelenie - Sestry
032 6566 876

Oddelenie - Pacienti
032 6566 270

Príjmová ambulancia
032 6566 209

MUDr. Peter Kohútek
032 65 66 110

MUDr. Matúš Chocholatý
032 65 66 266

PhDr. Daniela Šebová
032 65 66 121

Andrea Štefanková
032 65 66 270

Oddelenie - Lekári 1
032 6566 261

Oddelenie - Lekári 2
032 6566 266

Urologické oddelenie

CHARAKTERISTIKA A ZAMERANIE PRACOVISKA
PERSONÁLNE OBSADENIE A KONTAKTY
OŠETROVACIE JEDNOTKY
ODBORNÉ AMBULANCIE A PRACOVISKÁ
PONUKA NADŠTANDARDNÝCH SLUŽIEB

 

Tlačivá pred pacientov pred operáciou:

ŽIADOSŤ O VÝBER LEKÁRA

ZMLUVA O VÝBERE LEKÁRA - OPERATÉRA

Tlačivá poprosíme vypísať, vytlačiť 3 krát (3 x originály, nie fotokópie) a zaslať na adresu:
Urologické oddelenie
Fakultná nemocnica Trenčín
Legionárska 28
911 01 Trenčín 

 


 

Urologické oddelenie pri FN  Trenčín  poskytuje komplexnú diagnostickú a liečebnú starostlivosť pre všetky urologické ochorenia v oblasti urológie dospelých a niektoré ochorenia u detí nielen v  spádovom území Trenčianskeho kraja.

CHARAKTERISTIKA A ZAMERANIE

Vymedzenie  činností  nášho  pracoviska  úzko  súvisí  s  náplňou  práce v  odbore. Zaoberáme sa  teda  diagnostikou, liečbou, dispenzarizáciou (aktívnym  sledovaním), prevenciou (predchádzaním)  ochorení,  vrodených  malformácií  (vád)  a  úrazov  obličiek  a  močového  ústrojenstva  u  mužov a  žien  a  chorobami  pohlavných  orgánov  u mužov. To  si nezriedka  vynúti úzku spoluprácu s hraničnými odbormi, ako sú  chirurgia,  traumatológia  a  gynekológia. 
V  rámci  certifikovaného odboru  onkológia v urológii  komplexne riešime aj  v  spolupráci  s onkologickým  oddelením problematiku diagnostiky a liečby nádorových ochorení močového a pohlavného ústrojenstva (prostaty, obličiek, nadobličiek, močového  mechúra, semenníkov, retroperitonea).
Plne  využívame  možnosti uplatnenia  intervenčnej  ultrasonografie  v  urológii, na pracovisku realizujeme MRI fúznu biopsiu prostaty.
Uprednostňujeme miniinvazívne operačné techniky  ako endoskopické  metódy  vyšetrovania  i  operácií, perkutánne  liečenie  ochorení  obličiek  napr. močových konkrementov, laparoskopické  operácie  pre urologické ochorenia.  Samozrejme  liečime  chirurgicky  aj  benígne  (nenádorové)  ochorenia  prostaty, vrátane laserovej operácie prostaty tzv. HOLEP.
Vykonávame modernú,  konzervatívnu  liečbu  úniku moču, liečbu hyperaktívneho (dráždivého)  mechúra, ale  zameriavame  sa  hlavne  na  chirurgickú  liečbu  stresového  úniku.
Zaoberáme sa aj  problematikou  niektorých endokrinných a metabolických ochorení, ktoré  majú  anatomický  alebo  funkčný  vzťah  k  urogenitálnemu  systému.
Vykonávame operácie detských pacientov, okrem špecifických diagnóz.
Pred  každým diagnostickým a  operačným  výkonom  bude  každý  zrozumiteľne  informovaný   formou  „Informovaného  súhlasu“ s podrobným vysvetlením  možností  diagnostiky, liečby, možných rizík, prípadných komplikácií.

Pri urologickom oddelení funguje občianske združenie Trenčianska urológia, ktorej hlavným cieľom je podpora nových diagnostických a liečebných metód, vytvorenie príjemného prostredia pre urologických pacientov, podpora vzdelávania a osvetová a publikačná činnosť v oblasti prevencie uro-onkologických ochorení.

Občianske združenie: Trenčianska urológia

PERSONÁLNE OBSADENIE A KONTAKTY

Primár oddelenia:  
MUDr. Peter Kohútek, MPH

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 65 66 110
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Zástupca primára:
MUDr. Matúš Chocholatý, PhD.

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 65 66 266
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Vedúca sestra:      
PhDr. Daniela Šebová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 65 66 121
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Dokumentačná sestra:
Andrea Štefánková

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 65 66 270

Lekári:

MUDr. Katarína Jursová, MUDr. Gabriela Ďurkovicová, MUDr. Gabriela Rojkovičová, MUDr. Ivana Kadáková, MUDr. Michaela Mihaľová, MUDr. Natália Uhrínová, MUDr. Benčík Matej

Telefón: 032 65 66 261

MUDr. Ladislav Slobodník, MUDr. Marek Lukáč, MUDr. Louis Kasala

Telefón: 032 65 66 266


Telefón pre pacientov: 032 65 66 270

Lokalizácia: Urologické  ošetrovacie  jednotky  sa  nachádzajú  v  chirurgickom pavilóne.
Na mape areálu označené číslom 5a: (mapa areálu).

 

 

OŠETROVACIE JEDNOTKY

Lôžkové oddelenie

Oddelenie  je  situované  na  IV. poschodí  v  jednej  samostatnej  ošetrovacej  jednotke s  príslušenstvom. Na oddelení  sú hospitalizovaní  muži , ženy aj deti, ak je potrebné aj s doprovodom.  Zdravotnícku  starostlivosť  poskytujeme  na 26 lôžkach. Dve jednolôžkové izby sú nadštandardné (pozri "Cenník platených služieb") a 8 izieb je 3 lôžkových.  Dve trojlôžkové izby sú spojené spoločným WC a kúpeľňou.  S  ochotou  a  pochopením  sa  o  Vás  postará  kolektív  12 lekárov,  13  sestier  a  5 ošetrovateľov.


Celkový pohľad na samostatnú jednotku oddeleniaCelkový  pohľad  na  samostatnú  jednotku  oddelenia

 

PríslušenstvoPríslušenstvo

 

Pohľad do izby na oddeleníPohľad  do  izby  na  oddelení

Oddelenie má  samostatnú  klimatizovanú  pooperačnú  jednotku  so  špecializovaným, erudovaným (odborne vzdelaným)  personálom, kde je zabezpečená  24  hodinová  starostlivosť  na  4  pooperačných  lôžkach.  Pooperačné lôžka sú vybavené centrálnou inštaláciou medicínskych plynov a monitorovacím systémom. Pacienti  sú po stabilizácii zdravotného stavu následne preložení na ošetrovaciu jednotku urologického oddelenia. 

Centrálna ošetrovacia jednotka pooperačnej izbyCentrálna ošetrovacia jednotka pooperačnej izby

 

Sekundárna ošetrovacia jednotka pooperačnej izby

Sekundárna  ošetrovacia  jednotka  pooperačnej  izby

 

Riadiaca zložka pooperačnej jednotky

Riadiaca  zložka  pooperačnej  jednotky

 

Operačný  trakt

Nedeliteľnou  súčasťou  urologického oddelenia  je  operačný  trakt  operačných sál, ktorý je situovaný  pri vstupe na  oddelenie a tvorí tak jednotný komplex s oddelením.  Operačný  trakt  bol  modernizovaný , je vybavený modernými prístrojmi, je  plne  klimatizovaný.

Operačný trakt sa skladá z dvoch operačných sál: 1. operačná sála na laparoskopické a otvorené operácie, 2. endoskopická operačná sála.

Pohľad do čistej a laparoskopickej operačnej sály

Pohľad  do  čistej  a  laparoskopickej  operačnej sály

Pohľad do endoskopicko-röntgenologickej operačnej sály

Pohľad  do  endoskopicko-röntgenologickej  operačnej  sály


 

ODBORNÉ AMBULANCIE A PRACOVISKÁ

Príjmová a konziliárna ambulancia

 Všeobecná urologická ambulancia

Onkourologická ambulancia


Na prízemí pavilónu sa nachádzajú 3 urologické ambulancie. Zabezpečujú vyšetrenia pre akútne stavy i objednaných pacientov. Vykonávajú sa tu konziliárne vyšetrenia pre pacientov hospitalizovaných na iných oddeleniach/klinikách FNTN a iných privátnych urologických ambulancií.

Ambulancia má potrebné stanovené základné i špeciálne vybavenie vrátane USG prístroja.V rámci ambulantných vyšetrení vykonávame i MRI fúznu biopsiu prostaty.

Po  pracovnej  dobe  je zabezpečená na našej ambulancii  ústavná  pohotovostná  služba službukonajúcim lekárom na urgentnom príjme - dvere číslo 4.
Súčasťou  ambulancie je uroonkologická ambulancia so špecifickým zameraním na diagnostiku, liečbu a sledovanie pacientov s nádorovým ochorením urogenitálneho traktu.

Ambulancia číslo 3 - uroflowmetria, urodynamika, CSK

Telefón: 032 6566 208

Objednanie na vyšetrenie: objednanie

Pokyny pre pacientov pred operáciou

Lekár (vedúci lekár):  MUDr. Peter Kohútek, MPH
Sestry: Bc. Adriana Kapšová, Lucia Abdallová, Mgr. Dominika Matejovičová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 209

 

 

Pohľad  do príjmovej urologickej ambulancie

Pohľad do príjmovej urologickej ambulancie
 

Pohľad do príjmovej urologickej ambulancie

 

 Pohľad do príjmovej urologickej ambulancie

 

 

Ordinačné  hodiny:

Deň Ordinačné hodiny
Pondelok 7:00 - 14:12
Utorok 7:00 - 14:12
Streda 7:00 - 14:12
Štvrtok 7:00 - 14:12
Piatok 7:00 - 14:12


PONUKA NADŠTANDARDNÝCH SLUŽIEB

Urologické oddelenie ponúka možnosť pobytu na nadštandardnej izbe - jednolôžková izba so štandardným vybavením + polohovacia posteľ, bezbariérová kúpeľňa, chladnička, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, rádio/​CD, fén, TV a WiFi internet — cena 20,- €/​deň

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631